Planet IX

YouTube: PLANETIX_OFFICIAL – YouTube

Jedná se o strategickou hru, která je poháněna kryptoměnou (platí se v ní přes krypto). Planeta je rozdělena na hexagony – pixely. Každý pixel obsahuje jeden díl Planety IX. Členové Crowd1 mají v předstartovní fázi exkluzivní nabídku zisku těchto pixelů ZDARMA! Každý registrovaný člen získá body, podle toho jaké má členství v Crowd1 a podle toho, ve kterém týdnu si je nárokuje. Viz tabulka. Čím později nárokuje – tím méně jich získá. Je dobré před nárokováním provést upgrade na TitanPro přes kryptoměnu a potom si nárokovat pixely jako člen TitanPro. Po startu bude možnost získat pozemky – pixely pouze platbou z účtu, část v kryptoměně a část v BP (byznysových dodech). Zde se rovněž rozlišuje typ členství, např. bílý člen platí 90% platby v kryptoměně a 10% v BP, postupně s vyšším členstvím se poměr mění až po TitanPro, který platí 80 % v BP a 20% v kryptoměně – více v tabulce na obrázku.

Členové TitanPro mají jednu jedinou možnost si při nárokování zakoupit za 100 € navíc 100 PiX, takže v maximální variantě je to 230 PiX. Platit lze z Acccount balance (1 000 BP) nebo kryptoměnou. Od 27.5.2021 bude možnost po dobu 20 dnů zakoupit další pixely, balík 20 0100 PiX za 150 €. Pouze kryptoměnou. Při spuštění hry bude rozděleno a přidáno několik dalších PiX, kolik jich bude nyní nelze říci (asi to, co se nerozdělí a v poměru podle toho, kolik kdo nakoupil).

Planet IX bude mít několik fází. První fází je získávání pozemků, potom bude získávání zdrojů a následně budování planety.

Je předpoklad, že s pozemky se bude dát obchodovat a časem jich bude méně a méně. Pozemky budou mít různou hodnotu podle toho,  ve které lukrativní části světa budou umístěny.

V Planet IX bude pravděpodobně možno obchodovat na burze – Trade IX, bude možno budovat objekty, do kterých se za poplatek můžou podívat návštěvy. Předpokládám, že zde hodně sehraje svou roli virtuální realita. Někdo natočí např. prohlídku Eiffelovy věže a návštěvník si ji zakoupí. Pokud máte pozemky na nichž stojí Eiffelovka, budete z toho mít taky něco – to je pouze vlastní předpoklad.

Projekt má i ekologický rozměr. Ze zakoupených pozemků jde 10% zisku do nákupu sazenic stromů, které jsou následně vysazovány na planetě Zemi. Tím Crowd1 podporuje životní prostředí a ekologii.

Něco podobného je hra Earth2.

Prezentace v pdf.

Celá hra Planet IX bude asi hodně využívat technologii NFT. Co je vlastně NFT?

V poslední době se začínají čím dál častěji objevovat zprávy a informace o Non-Funglible Tokens aneb NFT´s a věští se jim zářivá budoucnost. Pojďme se na ně podívat blíže.

Koncept zastupitelnosti neboli nahraditelnosti

Byť nám tento koncept nemusí být na první pohled hned zřejmý, prakticky jej v každodenním životě využíváme a jsme s ním obeznámeni. Zastupitelnost (v angličtině fungibility) představuje zastupitelnost „něčeho“, v našem případě aktiva. Přiléhavým příkladem zastupitelnosti a nahraditelnosti je FIAT mince či bankovka. Pokud Vy máte 50 CZK minci a my také, jsou tyto mince vzájemně zastupitelné a také nahraditelné, pokud bychom si je vyměnili. Žádná nemá zvláštní status, obě jsou obyčejné, a proto jsou vzájemně zastupitelné, jelikož jsou od sebe nerozlišitelné  a mají stejnou hodnotu 50 CZK. Avšak pokud by jedna z mincí měla sběratelskou hodnotu, například z důvodu chyby při výrobě, a druhá nikoli, již by nebyly nahraditelné, jelikož ta s chybou by měla vyšší (sběratelskou hodnotu), jelikož by byla jedinečná.

V kryptoměnovém světě se uvádí jako příklad zastupitelnosti Bitcoin, ačkoli s tím úplně tak souhlasit nemůžeme, jak si ukážeme dále. Zcela zastupitelné mince typu Monero, které jsou založené na absolutní anonymitě uživatelů.

Co znamená tedy nezastupitelnost u NFT tokenů?

Nezastupitelnost znamená jedinečnost, nenahraditelnost. V kryptoměnovém světě to jsou tokeny, které nemají svůj protějšek, za který by je bylo možné zastupitelně nahradit.

Co činí tyto tokeny jedinečnými je specifikace, data nebo informace, kterými jsou nositeli.

NFT´s (Non-Fungible tokens) jsou tokenizované verze digitálních nebo skutečných aktiv. Fungují jako ověřitelné důkazy autenticity a vlastnictví v blockchainové síti. NFT tokeny nejsou vzájemně zaměnitelné ani nahraditelné, jelikož každý z nich je jedinečný nositel určité informace, dat nebo specifikace. Identifikační čísla NFT tokenů jsou uložena v chytrých kontraktech. NFT tokeny mají i tu vlastnost, že nejsou dělitelné, nelze proto z nich poslat jen půlku či čtvrtinu, ale vždy celý token, jakožto nezastupitelné aktivum.

Jak lze využít Non-fungible Tokeny (NFT)?

Stejně jako decentralizované finance, představují NFT tokeny nové možnosti v kryptoměnovém světě, jelikož na rozdíl od zastupitelných mincí či tokenů (kryptoměn), jsou NFT tokeny schopny usnadnit digitalizaci dat či aktiv a tím přinést novou ekonomiku založenou na blockchainu.

Výtvarné umění

V současné době mají výtvarní umělci (grafici) velké potíže s ochranou svých autorských práv. Na webu spousta lidí ignoruje jedinečnost a talent, který stojí za mnoha výtvory, a obrázek jednoduše používají, jak se jim zlíbí. S využitím NFT mohou umělci prodávat své výtvory a kupující je mohou předvádět ve virtuálním prostoru – v tomto případě by byl doklad o vlastnictví uložen na blockchainu. Jedním z příkladů takových současných projektů je SuperRare – blockchainový projekt, který vytváří nepostradatelné tokeny, které umožňují digitálním umělcům propojit obrázek nebo GIF, který vytvořili, s tokenem. Tento NFT představuje vlastnictví položky a umožňuje tvůrci zachovat svá autorská práva. Nicméně samotné „černé“ kopírování obrázků NFT tokeny neřeší, ale umožní jeho držiteli lepší obranu svých vlastnických práv, jelikož právě NTF tokenem autor (vlastník) prokáže právo k obrázku.

Sběratelské předměty

Ti, kteří se v kryptoměnovém světě pohybují již nějaký ten rok, si jistě vzpomenou na tzv. CryptoKitties v roce 2017. Jednalo se o hru, která umožňovala uživatelům chovat a sbírat jedinečné „krypto kočky“. Každá kočka vytvořená na platformě CryptoKitties byla 100% jedinečná a nešlo ji replikovat. Právě tuto hru bychom mohli považovat za zárodek NFT tokenů, tj. něčeho jedinečného, založeného na kryptoměnové technologii – tj. blockchainu. Jen pro zajímavost, některé krypto kočky byly prodávány za desítky či stovky tisíc USD. Jejich hodnota byla právě v jejich jedinečnosti.

I tyto jedinečné kočičky si můžete koupit.

V počátcích je rozvoj tokenizace tradičních sběratelských předmětů, jako jsou mince, známky nebo hokejové/basketbalové atd. karty. Zatímco jste dříve měli sbírku v hmotné podobě, NFT tokeny umožňují vydávání unikátních karet, přičemž Vaše sbírka bude uložena na blockchainu, kde si ji budete moci i prohlížet a zároveň bude v blockchainu vydavatele karet zaznamenáno Vaše vlastnictví karty. V případě zájmu o výměnu či prodej, tak můžete jednoduše učinit a NFT token převedete či prodáte.

Herní průmysl

Další oblastí, ve které mohou NFT tokeny zabodovat, je herní průmysl, jelikož i tam lze narazit na předměty či data nebo informace, které jsou jedinečné a jenž mohou mít pro hráče cenu. Může jít například o vylepšení zbraní, postav – jejich vlastností.

Není ale všechno zlato, co se třpytí

Současná NFT horečka se přirovnává k ICO šílenství v letech 2017/2018. NFT tokeny jsou v současné době na počátku využívání, hledají se možnosti a způsoby. I tato cesta se však musí vyzkoušet, aby se zjistilo, zdali funguje, či představuje pouze slepou uličku. Rozhodně nejsou zdaleka vyřešeny všechny problémy, které NFT tokeny přináší. Například, co se stane, pokud někdo ztokenizuje dílo někoho cizího, například vezmu obrázek z internetu a budu ho vydávat na „SuperRare“ za svůj, ztokenizuji ho a prodám ho? Kdo bude rozhodovat o vlastnictví tokenů? Jak bude zajištěno respektování platnosti tokenu i mimo platformu, tzn. že někde nevezme token a nezkopíruje jej na jiný blockchain?

V tuto chvíli se zdá, že NFT tokeny předběhly současný právní stav a na mnoho právních otázek v souvislosti s jejich využíváním neznáme odpovědi. To se však může časem změnit. Pokud se podaří některé problematické otázky vyřešit, mohou mít NFT tokeny skutečně zářivou budoucnost.

Informace o NFT převzaty ze serveru Kryptoinfo.

Start Planet IX – 22.11.2021, Hotel Atlantis, Dubai

Start strategické hry, poháněné kryptoměnou, se blíží. V jednom webináři přiblížil tvůrce hry Felix Bengttson o čem hra bude. Hlavní motiv bude zřejmě záchrana Země, která bude prezentována fiktivní postavou s názvem Amelie, která bude vyžadovat úkoly a jejich plnění. Současně se hráči budou nuceni sdružovat, aby vytvořili Sektory, Zóny a Domény. To bude záviset na strategii a schopnosti jednotlivých lidí obchodovat mezi sebou nebo se spojovat.

Fiktivní Amelie vypadá asi takhle:

Jak budou vypadat jednotlivé shluky od základního pixelu až po doménu můžete vidět na tomto obrázku:

Rovněž budou vylepšeny lokace pixelů, se zvětšením jejich velikosti nyní na mapě světa uvidíte jakési světlo, světlé body, které napovídají, kde máte umístěny své PiX. Když si mapu ve hře přiblížíte, uvidíte detailní lokaci svých “pozemků”.

Potenciál hry je obrovský. Pokud si prostudujete tabulku, kde je srovnání s nejznámějšími hrami podobného ražení, uvidíte, Planet IX ještě ani nezačala a už díky beta fázi a uživatelům Crowd1 v některých parametrech konkurenci předčí.

Měna, za kterou se bude obchodovat, budou tokenyIX, v rámci startu je akce na nákup tokenů s názvem Airdrop, kde si můžete na stránce pix.foundation zakoupit v předprodeji tokeny do hry za zvýhodněnou cenu. Nejnižší nákup je za 5000 USD. Členům Crowd1 budou jejich pixely, které získali, pokud si je nárokovali, směněny v poměru 1 PiX = 0,17 tokenu. Pro platby je nutno mít propojenou peněženku Planet IX s krypto peněženkou Metamask, návod je v blogu.

Byla představena i jakási roadmap na období roku 2022, co všechno by mělo v tomto období následovat. Ambice Planet IX jsou velké. Do čtyř let nebude na Zemi nikdo, kdo by o ní alespoň jednou neslyšel. Jak se bude hrát a celý její smysl bude zveřejněn do měsíce, čas spuštění se blíží. Hra se pořád vyvíjí a možná dnes ani sami vývojáři netuší, kam je vývoj nasměruje. Cíle jsou veliké a ti, kde jsou nyní na startu, nebo mají možnost získat jakýsi náskok díky tomu, že jsou členy Crowd1 a mohou se do hry registrovat. Pro upřesnění: GIFT kódy, které si vygenerujete na nákup PiX v rámci Boost propagace jsou nepřenosné a musí být použity na účtu, který je propojen s Planet IX a Crowd1 uživatele, nejde je tedy darovat nebo prodat.

Jak bude postupovat vývoj Planet IX:

Jako důležitou informaci vnímám, že samotní hráči – uživatelé, budou moci rozšiřovat svůj tým a referovat o hře, aby se rozšířila mezi lidi. Pravděpodobně budou mít nějakou formu výhody nebo provize z obratu člena, kterého přivedou, nevím, pouze spekuluji. O hru bude ze začátku velký zájem, proto bychom měli zbystřit, protože to bude zřejmě další možnost, kterou nám Crow1 nabídne, jak si vydělat. Abyste mohli vytvářet kolonie lidí pod vámi, musíte se do hry “dostat”, to znamená nejen se registrovat, ale hrát ji a pochopit její smysl. Uživatelé potřebují pochopit, jak hra vlastně funguje, aby mohli do hry zapojit další členy. Hra je koncipována na roky a roky, je v ní vloženo několik pokročilých mechanismů, které nám postupně se správně uzavřeným spojenectvím budou generovat zisk. Kdo má zájem o informace, tomu doporučuji se registrovat do diskusního fóra Discord, kde probíhá živá diskuse a odpovědi na spoustu otázek.

Q4 2021
 • Včasný přístup prototypu na nákupní a obchodní trh PIX Vydání tokenu IX (IXT)
1. ČTVRTLETÍ 2022
 • Spuštění komponent decentralizovaného financování (DeFi);
  • IX Sázení tokenů
  • PIX Staking
  • Úvěrová řešení PIX
 • Představujeme herní aktivity, které odměňují IX žetony Quests & Challenges Grants &Charity
Q2 2022
 • Planeta IX DAO
  • Decentralizace správy a hlasování
 • Představujeme teritoriální DAO:
  • Spoluvlastnění a slučování území pro další rozvoj.
 • Hrát 2 Vydělat
  • Výzvy a bitvy
 • Dopad 2 Vydělat
  • Prostřednictvím spolupráce s několika místními místními organizacemi po celém světě jsou uživatelé motivováni k manuální práci, aby byli odměněni tokenem IX a dalšími granty. Vykonávat pracovní práci prostřednictvím jednoho z našich partnerů by mohl být jedním ze způsobů, jak začít s interakcí s Planetou IX. Impact-2-earn hry představují nejen nový ekonomický model, ale ekonomickou příležitost pro uživatele, který hraje Planet IX.
Q3 2022
 • Upgrady DeFI a personalizace
  • Iterovaný model sázení; PIX Výnosové zemědělství
  • Představujeme nehrající postavy a avatary
  • Herní dražba aktiv NFT
  • NFT Crafting, odemykání nových funkcí
 • Rozhraní sady SDK pro vývojáře
  • SADA SDK umožňující MODS pro vývoj ve hře.

Přihlaste se k odběru zpravodaje a článků z webu a zařaďte se k 69 odběratelům.

Email musíte potvrdit, zkontrolujte složku SPAM!

Vaše údaje jsou chráněny proti zneužití.

https://teamcsm.cz/home/privacy-policy