Obecné otázky

Co je to PLANETA IX?
PLANET IX je strategická hra postavená na myšlence obchodní platformy, která časem propojí digitální herní svět s reálným každodenním životem. Virtuální herní plán je rozdělen na PIX (dílky země na mapě světa odpovídající skutečným lokalitám), které lze nakupovat v balíčcích drops a následně s nimi obchodovat mezi ostatními hráči na našem tržišti. Každý PIX je rozdělen do různých úrovní na základě svého umístění na mapě světa a také určitých atributů. Pro lepší pochopení naší mise se podívejte na toto video: www.planetix.com.

Jak to funguje?
Vaším cílem jako hráče PLANETY IX bude nashromáždit co nejvíce lokací PIX – a to buď získáním PIX při předávání balíčků, obchodováním na tržišti nebo spoluprací s ostatními hráči. Čím více jich získáte, tím více funkcí se vám ve hře odemkne.

Ekonomika ve hře

Co je to PIX?
PIX je destička země ve tvaru šestiúhelníku o rozměrech 10×10 m2, která je rozdělena do devíti různých typů klasifikací a rozdělena do pěti různých úrovní hierarchie hodnocení. Tyto klasifikace představují to, co obsahuje jeho geografické prostředí pix.

Co je to balíček Drop?
Na PLANETĚ IX budou každý týden probíhat balíčkové dropy, při kterých bude možné zakoupit nové balíčky PIX. Tyto dropy budou předem oznámeny na našem kanálu Discord – abyste na ně byli připraveni.

Kolik budou balíčky stát?
V současné době počítáme s cenou od 50,00 do 2 000 eur za balíček v závislosti na množství PIX v balíčcích.

Jak velký je balíček a kolik bude celkem PIXů?
viz výše.

Mohu si balíčky koupit za kryptoměny?
Ano, budeme nabízet nákupy ve hře za kryptoměny. Totéž bude platit i pro výběry. Rozhodli jsme se, že všechny transakce budeme zpracovávat pomocí obchodu Coinbase; pokud tedy budete chtít použít kreditní nebo debetní kartu, budete muset nejprve projít přes svůj účet Coinbase. Stále je možné používat Coinbase commerce, aniž byste měli skutečný účet Coinbase.

Co mohu dělat se všemi svými aktivy ve hře?
Prvním úkolem je obchodovat, a to často! Měnu ve hře bude možné převést na skutečné peníze – stejně jako u jiných her založených na blockchainu. Čím více stránek PIX získáte, tím větší bude vaše komunita. Díky spolupráci s ostatními hráči budete moci získat více aktiv a být ve hře úspěšnější – a zároveň přispět svým dílem k vytvoření udržitelnějšího reálného světa Země. Vy a miliony dalších hráčů, jako jste vy, máte úžasnou příležitost podílet se na vytváření virtuální planety. Možnosti jsou nekonečné!

Co je to Tier (úroveň)?
Tier se nejlépe překládá jako kategorizace pozemků neboli PIX. Kategorizujeme PIX od “Legendárních” (nejcennější lokality, jako jsou centra měst) až po “Běžné” (menší komerční hodnota, jako jsou pouště). Každé balení bude obsahovat VŠECHNY úrovně bez ohledu na cenu balení. Věříme, že je to spravedlivý a rovný způsob, jak zahrnout všechny a poskytnout každému hráči stejný přístup. Hráči brzy zjistí, že nejoblíbenější PIX lze najít v menším balení; vaše šance na získání PIX vyšší hodnoty však bude vždy záviset na velikosti balení, které bude stát více.

Co je to NFT a jak je do hry zakomponován?
NFT (Non Fungible Token) je jedinečné aktivum založené na technologii blockchain. Tyto NFT z reálných památek budou hrát velkou roli z hlediska odměn a soutěží v dalších úrovních hry PLANET IX. Jedním z příkladů těchto památek je Tádž Mahal, což znamená, že možná budete moci “vlastnit” své vlastní virtuální historické památky a zároveň obchodovat s ostatními hráči. Prostřednictvím jednoduchých základů nabídky a poptávky je hodnota JEN virtuálního Tádž Mahalu mezi miliony hráčů, kteří jsou ochotni vzdát se jiných cenných aktiv, aby jej získali, jasná. Kdo ví, jaká bude hodnota takového jedinečného aktiva v době otevření tržiště?

Existují duplikáty PIX?
Každý PIX je jedinečný s unikátním ID a počet PIX je omezen na 1,5 bilionu PIX (1 500 000 000 000).

Mohu si koupit konkrétní PIX?
Na tržišti si můžete koupit přesně ten PIX, který chcete a který je uveden na prodej. Pokud máte na mysli konkrétní PIX, budete moci nabídnout obchod i ostatním vlastníkům PIX. K dispozici budou také speciální balíčky obsahující pouze určité velmi žádané PIX.

Pokud vlastním konkrétní PIX na planetě IX, vlastním tento pozemek i ve skutečnosti?
PLANETA IX je virtuální hra s virtuálními pozemky, což znamená, že pokud vlastníte pozemek ve hře, nepřevádí se do vlastnictví ve skutečnosti. Vlastnictvím NFT však vlastníte část výnosu generovaného z majetku v reálném světě. Diskutujeme také o nákupu pozemků v reálném světě za účelem rozvoje nemovitostí pro výzvy a další zajímavé projekty.

Někdo má PIX, který chci, jak ho mám kontaktovat?
Tržiště bude jediným způsobem, jak může kdokoli učinit nabídku konkrétních PIX.

Jak mohu obchodovat se svými PIX?
PIXy, které máte v seznamu zásob, můžete prodat nebo vyměnit na tržišti, které bude otevřeno na přelomu září a října. PIX, které vlastníte, nelze uvnitř dané jednotky PIX rozdělit, aby nedošlo k masivnímu rozšíření PIX. Funkce tržiště budou odhaleny v rámci fáze beta, ale sdružování PIX, obchodování, prodej/nákup, žádost o nákup jsou některé z klíčových funkcí pro dobře strukturované a dostupné tržiště.

Existují duplikáty Landmarks?
Každý Landmark je jedinečný s unikátním ID, a proto nebude možné jej duplikovat. Budete však mít možnost spoluvlastnit Landmark NFT prostřednictvím budoucích herních funkcí, jako je DAO.

Mohu si koupit konkrétní orientační body?
V budoucnu uvažujeme o přidání této funkce prostřednictvím dropů Landmarků, ale hlavním cílem je rozdávat Landmarky jako bonus v balíčcích a prostřednictvím našich loterií a výzev. Až se otevře tržiště, budete si moci koupit Landmark NFT od jiného hráče.

Proč není tržiště otevřené?
Tržiště nebude součástí beta verze, místo toho by beta verze měla být vnímána jako zkušební období, během kterého se hráči seznámí se hrou, jejími funkcemi a sbírkami PIX. Hra je strategická hra založená na obchodování a prvním krokem je najít si strategii a zjistit, kde chcete začít sbírat směrem k NFT PIX Control a začít generovat příjmy prostřednictvím NFT.

Co mohu na tržišti dělat?
No, před zavedením tržiště odhalíme všechny různé funkce a aspekty obchodování prostřednictvím výukových videí, herních návodů a vydání talk show.

Další otázky
Jak se PLANET IX liší od podobných virtuálních her?
Může se zdát, že něco podobného už na trhu je, ale buďte si jisti, že nic podobného jako PLANET IX na trhu není. Některé funkce se mohou podobat těm, které se zobrazují na jiných platformách, ale jsme přesvědčeni, že to, co vytváříme, mění pravidla hry v tomto odvětví.

Chci se dozvědět více, kde najdu další informace?
Zůstaňte naladěni na našem kanálu Discord, kde vám náš tým zákaznického servisu zodpoví všechny vaše otázky a poskytne vám návod. Kromě toho 5. července vydáme náš Gamebook. Gamebook bude sloužit jako kompletní průvodce hrou PLANET IX a bude v něm uvedeno vše, co potřebujete vědět před spuštěním beta verze. Jsme stejně nadšení jako vy a těšíme se na objevování virtuálních možností, které tato hra nabídne. Už jsme skoro tam!

Nemůžu se dočkat, až začneme! Jaký je první krok?
Jsme nesmírně nadšení a šťastní, že se vám líbí náš nápad, poslání a udržitelný koncept virtuálního světa. Ale popořadě: tvorba hry a všech herních prvků je v tuto chvíli ve finální fázi. Naším cílem je vydat betaverzi 13. července. Před tímto datem uspořádáme několik giveawayů, soutěží a událostí – nezapomeňte proto sledovat náš kanál Discord a často kontrolovat další novinky. Tím získáte v době vydání obrovskou výhodu.

Jak mám vědět, že bude tak obrovské, jak tvrdíte?
Prostřednictvím našich různých síťových kanálů jsme již prodali stovky tisíc předobjednávkových balíčků. Společně s tímto zájmem děláme to, čemu říkáme “férové spuštění”, které zajistí transparentnost pro všechny hráče a hlavně příležitost pro nízké stakery, aby měli rovný přístup k vyšším úrovním. Z tohoto důvodu očekáváme masivní zájem.

Slyšel jsem o vašich “zelených projektech v reálném světě”. Co to je a jak to funguje?
Všichni si velmi dobře uvědomujeme, jak neudržitelný je náš současný způsob života. Vývojáři hry PLANET IX se rozhodli přispět svým dílem k jeho zlepšení – a zapojili do toho i vás, hráče. Jak to dělají? Určité procento z celkového příjmu ze hry bude převedeno na různé “zelené projekty” v reálném světě, které pomohou vytvořit a udržet udržitelnější způsob života. Začínáme to spoluprací s nadacemi na výsadbu stromů, které bojují proti naší CO2 stopě – a v plánu je mnoho dalších takových spoluprací.

Přihlaste se k odběru zpravodaje a článků z webu a zařaďte se k 69 odběratelům.

Email musíte potvrdit, zkontrolujte složku SPAM!

Vaše údaje jsou chráněny proti zneužití.

https://teamcsm.cz/home/privacy-policy