Důležité je nebát se riskovat. Pamatujte si, že největší selhání je nesnažit se. Jakmile najdete něco, co rádi děláte, je to nejlepší recept na úspěch. Přinese vám to štěstí do života. Co je to štěstí ? Štěstí je ta cesta za úspěchem, ne pocit být na vrcholu.

Minercsm, Team CSM

Kdy je dobré začít něco dělat ?

Hodně lidí si klade otázku, kdy je dobré s něčím začít. U většiny to dopadne tak, že nezačnou nikdy. Oddalováním rozhodnutí se postupně příležitosti vypaří a nebo už nejsou tak zajímavé. Nevadí, řeknete si. Přijde něco jiného. A v tom máte pravdu, moc se nezmýlíte. Příležitosti a nové věci se objevují neustále. Pokud ale opět promarníte čas nic neděláním a vyčkáváním, opět vám šance proteče mezi prsty jako písek. Většina lidí to tak má po celý život. Naučí se svou práci nebo řemeslo, která je začne časem bavit a naplňovat a s tím svůj život dožijí. Někteří jsou šťastní za to, co mají a nehledají více. Potom je zde skupina lidí, kteří jsou pořád s něčím nespokojeni a neustále něco hledají a nebo čekají na tu “správnou” příležitost. Ale ty správné příležitosti je míjejí a oni nikdy nenajdou to, co hledají. Zkusit něco dělat není dělat to. Jak je dáno v citátu Warrena Buffetta – “Buď něco dělej, nebo nedělej nic. Pokusy neexistují.”

Pokud chcete uspět, vyberte si jednu věc a tu dělejte naplno, jak se říká – pořádně. Jestliže se bude jednat o koníček nebo zábavu, kterou rádi provozujete ve volných chvílích, tak naděje na úspěch bude velká. Když vás to nenadchne hned na začátku a vnímáte svou práci jako povinnost, do které se vám nechce, tak většinou neuspějete. Pokud se vám nepodaří nastartovat vnitřní motor sebekázně a motivace, počáteční nadšení se vytratí a vrátíte se tam, kde jste byli. Navíc budete rozmrzelí a nespokojení – vnímáním vlastního neúspěchu. Je těžké si najít něco, co vás bude bavit a k tomu by vás to ještě uživilo. Všichni úspěšní lidé nějak začínali. Mají za sebou pády, mnohdy i krachy v podnikání a úspěch se dostavil až po mnoha letech.  Ne všem se ale podařilo být úspěšným a prorazit díru o světa. Jen ti vytrvalí nesešli z cesty a nenechali se odradit potížemi. Pro ty, kteří se obávají něčeho nového, je zde možnost práce v týmu. Projekty, založené na týmové práci, mají většinou šanci uspět. Lidé se navzájem podporují, protože to přináší výhody všem. Trochu odbočím do historie.

Objem lidského poznání a vývoj technologií se zvyšuje exponenciálně. Pro porovnání uvedu několik příkladů:

První blok – Asi před 100 000 lety začala historie rodu homo sapiens, lidé žili jako zvířata a nespolupracovali.

Druhý blok – V období 19 630 př.n.l. až 1794 př.n.l. došlo vlivem nárůstu populace k období vynucené spolupráce, přechod od lovu k zemědělství, vznik prvních států, období končí spojením Egypta.

Ve třetím bloku, 1794 př.n.l. do 2026 n.l. který je blokem naší atlanské civilizace, tak jak ho známe,  dochází k postupné akceleraci civilizace.

Čtvrtý blok začne v roce 2026 a potrvá do roku 2670. Bude charakterizován omezením sociální entropie a nové technologie přinesou lidem svobodu.

Pátý blok bude závěrečným blokem rozvoje lidstva, charakterizován spontánním splynutím lidstva se životem na této planetě. Začne v roce 2846  a bude trvat do roku 3040, tím ale život nekončí, bude se dále vyvíjet. Asi jste shlédli  film Avatar.

Tyto fáze vývoje lidstva jsou převzaty z knihy Andreje Kopčaje “Spirálový management” a bude zajímavé sledovat, jaký vývoj bude okolo roku 2026. Máme jedinečnou příležitost být u toho. Vše kolem nás nasvědčuje tomu, že musí přijít změna, abychom jako lidstvo postoupili do “vyššího levelu”.

Proto tolik věřím v Crowd1 a  jeho koncept sdílené ekonomiky. S podporou nových technologií dokáží osvobodit člověka od existenčních starostí. Nelze stále dělit lidi na ty bohaté a ty chudé. Rovnováha v přírodě může být narušena, ale vždy se časem vrátí k původním mezím. Příroda má času dost, existuje více jak 4 miliardy let. Naše epocha je jen kapkou v moři jejího oceánu času. Proto si tu krátkou chvíli, která je nám dána, pořádně vychutnejme.

Proč můžete skončit během prvního roku ?

  • Nezbavíte se prokrastinace

  • Nestanovíte si plán

  • Nezačnete dost rychle a budete čekat, jak se to vyvine

  • Nepřekonáte strach z neúspěchu

  • Poddáte se řečem těch, kteří nic nedokázali

Sdílejte na sociálních sítích!

Máte dotazy? Napište !

Otázky k projektu Crowd1 je možno odpovědět i po dohodnuté konzultaci. Na kontaktní stránce je možno provést rezervaci termínu, mluvené slovo je osobnější, než email.