I když to může být pro mnohé cizí koncept, budoucnost je pro technologii NFT nepopiratelně jasná. Oprašte své znalosti nebo možná dokonce osvěžte paměť na toto téma přečtením tohoto blogového příspěvku, který zdůrazňuje pět rychlých faktů o NFT, které by měl každý vědět.

Crowd1 má své vlastní NFT

Něco legendárního, co bylo oznámeno na poslední akci Crowd1, byla skutečnost, že společnost vytvořila svůj vlastní nezastupitelný token, NFT! Všichni partneři crowd1 mají možnost vyzvednout si své nadupané Crowd1 NFT, portál do světa metaverse. Dosáhněte hvězdných výšek jednoduchým kliknutím na tlačítko “nároku”, které najdete v startovacím balíčku Elements.

Trh vzkvétá

V první polovině roku 2020 vygeneroval trh NFT působivé tržby ve výši 13,7 milionu dolarů. O rok později bylo v prvních šesti měsících roku 2021 dosaženo tržeb ve výši neuvěřitelných 2,5 miliardy dolarů. Tržby jsou stále silné, jen v srpnu 2021 dosáhly tržeb ve výši 3,4 miliardy dolarů!

“Ražba” je důležitý termín, pokud jde o NFT

Proces přidávání uměleckých děl, sběratelských předmětů, hudby, filmu, domény nebo jiné položky do blockchainu se nazývá ražba. Ražení, pojmenované po tradiční metodě výroby mincí, odráží vaše aktivum v síti Ethereum, což umožňuje jeho zveřejnění na trzích nebo výměnu s ostatními.

Podle definice Wikipedie nejsou NFT uměním

Sběratelé NFT byli nedávno naštvaní, když Wikipedia vyloučila nedávné prodeje Beeple a Pak z kategorie nejvyšších prodejů žijícího umělce. Je to proto, že byly považovány spíše za technologii než za umělecké dílo. To vyvolalo vášnivou debatu o tom, zda je NFT samotné umělecké dílo nebo prostě jen plátno. Kritici tvrdí, že umění je oddělené, ale sběratelé věří, že je stejně důležité jako kus mramoru, ze kterého byl vytesán Michelangelův David.

Ne všechny NFT jsou na Ethereum

NFT lze nalézt na téměř každém blockchainu. Jak již bylo uvedeno, jejich formáty se liší, ale základní koncept zůstává stejný: token, který je jedinečný a obvykle má nějakou vizuální reprezentaci. Tezos, který má prosperující trh Hicetnunc (latinsky tady a teď), Solana a Harmony ONE, který se primárně používá pro hraní her, přičemž největším projektem je DeFi Kingdoms, jsou dvě z hlavních tržišť mimo síť Ethereum.

Zdroj: Crowd1 Blog | 5 rychlých o NFT