Následující text napsal Peter Jakobsson, obchodní filozof společnosti Crowd1.

Všichni se shodneme na tom, že je důležité mít cíle a vědět, kam v životě i v podnikání směřujeme. Pokud nevíme, kam směřujeme, můžeme se sami sebe zeptat; kam jdeme? Odpověď na tuto otázku zní: pravděpodobně nikam. A to je důvod, proč většina lidí neuspěje, protože nechápou sílu, která se skrývá za stanovením cílů. S jasnými, písemně stanovenými cíli a termínem je pravděpodobnější, že jich dosáhnete.

Naše mysl je mocný nástroj a podle toho, jak ji používáme, může být naším nejlepším přítelem nebo nejhorším nepřítelem. Většina lidí nechává své myšlenky ovládat ostatními nebo se možná účastní zbytečných informací, které jim nepomohou přiblížit se k dosažení jejich cílů. To je důvod, proč je tak důležité nechat svou mysl zabývat se pouze důležitými věcmi, jako jsou vaše cíle. Vezměte svůj život do vlastních rukou a nedovolte, aby vaši mysl programoval někdo jiný než vy sami.

Těm, kteří si dosud žádné cíle nestanovovali ani neplánovali, to může připadat nové a matoucí. Jak začít? Řekněme si, že je to hloupě jednoduché, protože to tak je. Vezměte své nejdivočejší sny, sepište je, stanovte si termín a jen tak jste si vytvořili cíle!

Rozdělte si své sny do tří kategorií: finanční, materiální a sociální. Pro každou kategorii si vytvořte tři sloupce a pak si začněte zapisovat jakýkoli sen, který spadá do každé kategorie. Cokoli, co vás napadne a co byste chtěli mít nebo udělat. Nebojte se snít příliš velké sny; nestojí to za víc než snít příliš malé sny! Až budete mít všechny sloupce zaplněné, napište číslo 1 u věci, kterou chcete víc než cokoli jiného, a dvojku u věci, kterou chcete jako druhou nejvíc, a tak dále. Poté ke svým cílům připište termíny a najděte obrázky, které se k cílům vztahují. Až budete s těmito kroky hotovi, je čas pustit se do práce.

Tím, že se budete každý den dívat na obrázky související s vašimi cíli, je vaše mysl rozpozná a tím, že k nim připojíte emoce, vaše podvědomí cíle přijme. Podvědomí je začne zpracovávat a vymyslí způsob, jak jich dosáhnout. To vám v kombinaci se skutečným akčním plánem pomůže dosáhnout vašich cílů.

Pamatujte, že pokud jste si nevytvořili plán pro svůj vlastní život, budete pouze zařazeni do plánu někoho jiného. Jak praví staré přísloví: “Pokud neplánujete, plánujete neúspěch”.

Pokud si vytvoříte svůj vlastní plán, nejlepší z vašeho života bude zbytek vašeho života, protože nejste tím, kým si myslíte, že jste. Jste tím, kým si MYSLÍTE, že jste.