Informace k Planet IX

V dnešním článku se pokusím vysvětlit princip hry Planet IX, podle informací, které jsou mi k dnešnímu dni známy.

Planet IX je nová online hra, která změní pohyb na internetu. Je to stejná příležitost, jako byl Bitcoin v roce 2009. Nemůžeme vrátit čas o 11 let zpátky, kdy Bitcoin začínal a nikdo o něm nevěděl, ale můžeme nyní využít příležitost v Planet IX. Když před lety Bitcoin začínal, nikdo ho nechápal a neznal jeho princip a proto se k němu stavěli odmítavě. Podobné to je s Planet IX.

Členové Crowd1 mají jedinečnou příležitost být první a registrovat se jen v předstartovní fázi před ostrým spuštěním hry pro veřejnost v říjnu 2021. Pokud máte možnost registrace ve vaší kanceláři Crowd1, tak ji nepropásněte. Jak udělat registraci popisuji ZDE.

Před spuštěním probíhá fáze beta testování, při které se vychytávají chyby před ostrým startem, který je plánován na říjen. Tohoto testování se účastní členové Crowd1 a odměnou za to je možnost zakoupit balíčky s obsahem hodnotnějších pixelů. Kódy do voucheru si zakoupíte v GIFT kódech pod záložkou Planet IX.

Trochu to popíšu:

Planet IX má vnitřní měnu pEURO. Platí, že 1 pEURO = 1 EURO. Pokud si vygenerujete v Crowd1 dárkový kód za 3990 BP, tj. 399 EURO, který zaplatíte Bitcoinem, obdržíte v něm 20 000 PiX, tento kód nahrajete do své peněženky v Planet IX (Wallet) a přičte se vám 400 pEUR. Za ty potom můžete nakupovat balíčky s PiX, v beta fázi jsou dostupné balíčky MEDIUM za 50 pEUR, které obsahují celkem 5725 PiX z různých clusterů jejichž počet je rozdělený podle jejich hodnoty. Co je to cluster, vysvětlím později. V beta balíčku je 25 x Legendary, 10 Rare, 5 x Uncommon, 5 x Common a 5 x Outliers pixelů. Co to znamená, popisuji ZDE. Podle toho lze odvodit kolik a jakých pixelů Planet IX obdržíte.

Hodnota umístění je:

Legendary ( legendární) = 1 PiX (v centrech hlavních měst)

Rare (vzácné) = 10 Pix (např. předměstí velkých měst)

Uncommon (neobvyklé) = 20 PiX (pobřeží, průmyslové oblasti)

Common (obyčejné) = 100 PiX (vesnice, vnitrozemí)

Outliers (odlehlé) = 1000  Pix (pouště, Arktida, …)

Takže získáte,  viz rozbor balíčku:

25 x Legendary ( legendární) = 25 PiX v centrech hlavních měst

10 x Rare (vzácné) = 10 x 10 = 100 Pix

5 x Uncommon (neobvyklé) = 5 x 20 = 100 PiX

5 x Common (obyčejné) = 5 x 100 = 500 PiX

5 x Outliers (odlehlé) = 5 x 1000 = 5000 Pix

Celkově tedy 5725 PiX , které jsou vám vygenerovány podle světové zóny, ve které jste zakoupili balíček. Vygenerování trvá až 3 dny, proto je nutno počkat, než se objeví v Inventory (inventáři). Bohužel neovlivníme místo, kde budou umístěny naše pixely, můžeme pouze ovlivnit oblast, ve které chceme pixely koupit, je to jako rozdávání karet. V mariáši taky nevíte, jaké karty dostanete, ale musíte s tím, co máte, umět hrát.

Každé pondělí je otevírán prodej balíčků v navazující světové zóně a zájem je obrovský. První balíčky byly vyprodány za 92 minut, další týden to bylo za pouhých 35 minut. I když zvedli rychlost serveru, stejně pod náporech chtivých hráčů zkolaboval. Proto se udělal ve čtvrtek dokup pro ty, kteří to v pondělí nestihli. Ale i tak se na všechny nedostalo. Za 30 minut bylo po balíčcích. Proto se obávám, že pokud opět zvýší kapacitu serveru, bude doba výprodeje kratší. Celkově se v každé aukci prodává 75 000 balíčků po 50 pEUR, každý z nich obsahuje počet 5 725 PiX. Proto je nutno být na startovní čáře a mít to štěstí, že se podaří něco koupit. Jak se říká, kdo dřív přijde, ten dřív mele. Na jeden nákup lze zakoupit omezený počet, max. 50 balíčků. S nákupem rovněž získáte ke každému balíčku 80 lístků do tomboly. K čemu nám budou, to se dozvíte později.

Pokud počítáte dobře, tak za voucher, který měl obsahovat 20 000 PiX získáte 400 pEUR, za které si můžete koupit 8 beta balíčků po 50 pEUR, ale ve skutečnosti dostanete 45 800 PiX. Pro pomalu chápající rozepíšu:

400 : 50 = 8

8 x 5725 = 45 800

Pokud bude pravda, že hodnota 1 PiX = 1 EURO, tak si to spočítejte. Můžete svoje pixely prodávat dráž i levněji, cenu bude určovat poptávka trhu a vy v Marketplace (obchodě s pixely), jehož otevření je v plánu v říjnu.

Ve hře bude přes 1 300 000 000 000 (bilionu) Pixelů.

Za pár týdnů začnou probíhat týdenní tomboly a můžete mít to štěstí a vyhrát Landmark NFT. Rovněž vysvětlím později.

Jak hrát hru?

Víte, co je NFT (nezaměnitelný token) ? Popisuji ZDE.

Hlavní idea hry není vyhrát v loterii (tombole). Je to stavba clusterů – obrazců koupí, výměnou, prodejem odpovídajících PiX, které potom mohou jednotlivé NFT vytvořit. Je samozřejmě štěstí, že vyhrajete některý z Landmark NFT, ale v základu hry je pouze 800 Landmark NFT (předem definované, např. Tadž Mahál v Indii, Eifelovka v Paříži, Rudé náměstí v Moskvě apod.), ale můžete vytvořit další NFT umisťováním PiX vedle sebe, až vytvoří předepsaný obrázek – Cluster. Ten potom lze poté změnit na NFT. Pokud tyto PiX, které tvoří obrazec, nevlastníte, musíte je získat (vyměnit, koupit, obchodovat, spojit se s někým, kdo má ten samý zájem, …)

Tady záleží na každém, jakou zvolí strategii. Kdo má peníze, tak si pixely koupí, ale bude záležet na ceně, protože když někdo ví, že vám chybí jím vlastněný konkrétní pixel, abyste dokončili svůj cluster, tak může vyhnat jeho cenu i na několik milionů EUR. To nepřeháním, ve hře Earth2 se podobné cenovky objevují, můžete si ověřit.

Ve hře jsou dva různé typy NFT

První jsou Landmark NFT, které jsou už ve hře od začátku a jsou to jakési orientační body v Planet IX. Druhé budou NFT, které vytvoří hráči skládáním pixelů v Clustery (obrázky z pixelů). Jediný způsob, jak získat některé z 800 Landmark NFT je účastnit se tomboly a vyhrát. Šance si spočítejte, ale kdo nehraje, nevyhraje.

Proč se snažit získat Landmark NFT ?

Protože získáte provizi z každého obchodu, který se uděje v jeho okolí, v případě Tadž Mahál je to údajně celá Indie, dokud tam nevzniknou jiné NFT z clusterů. Z každé transakce na Marketplace jsou účtovány transakční poplatky, které jsou odměnou pro vlastníky daného NFT. Pokud tedy vlastníte Landmark NFT, získáváte pasivní příjem, protože až 50% z transakčních poplatků je rozděleno vlastníkům NFT v dané oblasti. Vypláceno to bude čtvrtletně.

Podobný projekt Axi Infinity vydělal minulý týden 32 milionů dolarů v transakčních poplatcích. A Planet IX je nový projekt, který má potenciál měnit odvětví těchto strategických her.

Někteří členové Crowd1 (předpokládám, že až od pozice director), měli-mají ve své back office možnost zakoupení Superpack balíčku, který je pouze pro členy Crowd1 a stojí 2500 EUR. Obsahuje speciální balíčky, které v sobě zahrnují i PiX v Landmark NFT. Proto už někteří mají obsazený Tadž Mahal a Burdž Chalifa, to jsou zatím jediné dva Landmark NFT, které jsou na mapě hry zobrazeny. Opět se potvrzuje to, co říkal majitel Crowd1. Budete jednou litovat, že jste v Crowd1 nepracovali více.

Clustery

Jsou to digitální obrazce, které lze přeměnit na NFT. Jsou vytvořeny uživateli na základě jejich pixelů a shlukování do předepsaného tvaru. Takto vytvořené NFT získávají možnost dividendy. Ta je tvořena tak, že ze všech prodejů konkrétních PiX je 20% příjmů z plateb použito v reálném světě na „zelené projekty“. Každý kvartál je potom vyplácena vlastníkům těchto NFT dividenda ze zisku z těchto zelených projektů. Zelenými projekty se myslí stavba solárních a větrních elektráren, výsadba stromů apod., společnosti vyrábějící zelenou energii, nebo které staví zelené projekty.

Můžete rovněž takto vytvořené NFT i prodat, ale určitě bych to neprodával levně. Je to tiskárna na peníze. Dividendy budou čtvrtletně převáděny do vaší bitcoinové peněženky. Předpokládám, že to bude pro členy Crowd1 peněženka Multiwallet. Je velká šance, že vámi vlastněné PiX bude někdo potřebovat k tomu, aby vytvořil nebo dokončil svůj cluster. Můžete od takového hráče obdržet nabídku k odprodeji. Nebo můžete svoje PiX vložit za požadovanou cenu na Marketplace a čekat, že je někdo koupí. Jak se hra bude rozvíjet, budou podle mého názoru PiX vzácnější a logicky s časem i dražší. Očekává se, že za rok budou všechny vyprodány. Pak se může stát, že za váš legendary PiX obdržíte třeba 28 000 EUR, jak se píše ZDE.

Každý beta balíček, který se v objeví v záložce „Drops“ (kapky) má své odpočítávání, kdy bude aktivován. Většinou je to v pondělí ve 14 hodin. Na tuto chvíli čeká smečka hladových vlků, kdo zaváhá, nežere. Výhodou betapack balíčků je to, že obsahují více legendary PiX než budou obsahovat balíčky pro veřejnost. Je to výhoda pro členy Crowd1 za beta testování.

Planeta IX bude mít v budoucnu i svůj vlastní token. Bude to digitální kryptoměna a její hodnota bude záviset od hodnoty hry. Tento projekt zahájí nové hnutí na internetu. Ti kdo se připojili nyní, nebo měli to štěstí se přidat do beta fáze, budou za několik let sbírat odměny.

Je nutno se vzdělávat a učit se princip Planet IX. Pokud pochopíte strategii hry, můžete si vytvořit pasivní příjem, vyšší než ve svém zaměstnání. Proto je o tuto hru takový zájem. Její pravidla budou zveřejňována postupně, protože vývoj pořád pokračuje. Dobrým zdrojem informací je diskusní kanál Discord, odkaz na něho najdete po registraci na stránkách webu planetix.com. Rovněž videa z YouTube kanálu planet IX ledacos napoví.

NFT tokeny jsou nová budoucnost digitálního světa, kde se budou otáčet za několik let miliardy dolarů. Je nutno si počkat. Chápu, že výhodu mají ti, kteří disponují prostředky na koupi balíčků. Není to levná záležitost. Ale zadarmo vám dneska nedá nikdo nic. Můžete, ale mít štěstí a vyhrát v loterii Landmark NFT.

Všechno, kde lze “cítit” peníze, přitahuje i podvodníky a různé živly, nečestné lidi. I na to se musíme připravit, že se nás bude snažit někdo připravit o naše pixely, které bude chtít získat jinak, než přes marketplace (vylákáním hesla a jména k účtu Planet IX) pomoci různých technik phishing. Proto dbejte na svou internetovou bezpečnost a buďte ve střehu. Tyto případy se určitě objeví.

Ve videu si můžete najet v nastavení a zapnout automatický překlad – čeština. Je to anglicko – rusky, možná porozumíte.