Posílení postavení uživatelů v jejich herních zážitcích a odměnách v reálném životě.

Rozvoj gigantů sociálních sítí, jako je Facebook, umožnil stovkám milionů lidí shromažďovat se, komunikovat, sdílet obsah a společně hrát hry. Tyto sítě vedly ke vzniku rozsáhlých online komunit a herních společností, ale tyto platformy jsou pod kontrolou centralizovaných subjektů. Účastníci těchto komunit nemají skutečné vlastnictví nad svým virtuálním prostředím.
Tým stojící za Planet IX věří v decentralizované hraní, kde tvůrci her nemají výhradní vlastnictví. Vizí Planet IX je proto dát uživatelům kontrolu nad jejich herním zážitkem. Uživatelé budou určovat vývoj PIX a průběh her a zároveň získávat odměny z výnosů z tokenů Planet IX. Členové komunity Planet IX mohou získat větší hodnotu tím, že budou rozvíjet území PIX nebo získávat orientační body.
Vývoj na Planet IX byl zahájen v roce 2020. V této časové fázi integrace NFT do hraní zatím přinášela pozornost médií – především kvůli stavu vývoje znalostí zaměřených na spotřebitele. Od té doby si značná část Projektů a pokroky v infrastruktuře NFT vydláždily cestu. Například Coinbase, největší světová burza kryptoměn, teprve nedávno oficiálně uvedla, že brzy spustí vlastní tržiště NFT.
Díky tomuto růstu v odvětví digitálních aktiv je nyní k dispozici dostatečně velká uživatelská základna, která podporuje růst decentralizovaných herních komunit, jako je Planet IX. Blockchainová infrastruktura, jako je Ethereum, rozšířená o řešení škálování na 2. vrstvě umožňuje vytvářet nové, vysoce efektivní metody zpracování mikroplateb a transakcí.
Kryptoměny jako globální, okamžité a levné platební médium se stále vyvíjejí. Polygon, jeden ze státních kanálů Etherea, bude k tomuto účelu sloužit pro Planetu IX.
V současné době fungují centralizovanější řešení, která však vyžadují oběti v jiných oblastech, jako je interoperabilita s jinými systémy, soukromí a standardizace. Planet IX je postavena s filozofií návrhu, která upřednostňuje nízkonákladové přímé platby mezi kolektory PIX.
Spolupráce komunity je klíčem k budování udržitelnějšího světa, který může být také ziskový. Stejně jako ve skutečném světě je hodnota PIX na Planet IX ovlivněna tím, jak se vlastníci rozhodnou pozemek obhospodařovat. Vznikající možnosti toho, co lze v metaverzu vytvořit, zvyšují zájem o hru. Nakonec tento vývoj vyvrcholí získáním potenciálních užitných odměn v podobě získání nativních tokenů planety IX.

Příspěvek je převzat z blogu Planet IX. https://gamebook.planetix.com/tokenomics/whitepaper/why-planet-ix

Dosud vidělo:140