Sny a cíle

Proč se této kapitole říká „sny a cíle“. Napsaný sen s termínem se promění v cíl. Snění je ve skutečnosti přirozenou součástí života. Pro nás lidi je to něco opravdu jedinečného. Když se ohlédnete zpět, když jste byli dítětem, snili jste o spoustě věcí. Nemusíte učit děti snít, nyní vám pomůžeme najít vaše cíle.

Existuje skvělý příběh o stanovení cílů. Tento průzkum byl proveden na Yale University ve Spojených státech v 50. letech. Co udělali, vzali dva tisíce starších studentů a nechali je vyplnit formulář – průzkum týkající se jejich stavu, toho, jak se cítí, kam jdou atd. V průzkumu se objevily některé zajímavé věci. Tři procenta ze dvou tisíc studentů uvedli, že jasně napsali své cíle. Když skončili ve škole, věděli, kam jdou. Devadesát sedm procent tedy nemělo žádné cíle. Když o dvacet pět let později vyhodnotili tento průzkum, nechali studenty vyplnit další průzkum, jiný formulář s otázkami, jaký je jejich stav, kde žili, kolik aut, jaký dům, jak se cítili , a samozřejmě jejich finanční stav. Z tohoto průzkumu vyplynulo, že tři procenta ve srovnání s devadesáti sedmi procenty uvedli, že se cítí o něco lépe než devadesát sedm procent. Samozřejmě je těžké měřit pocity, ale něco, co můžete měřit, jsou peníze. Takže teď poslouchejte, studie ukázala, že celková částka tří procent byla více než devadesát sedm procent.

Wow. Když jsem to slyšel poprvé, vyrazilo mi to dech. Takže tři procenta, kteří jasně napsali cíle, jejich celková částka peněz byla více než devadesát sedm procent. Když si zapisujete své cíle, když víte, kam jdete, někam jdete. Protože pokud nevíte, kam jdete, kam jdete? Nikde. To je důležitost stanovení cílů.

Takže teď víte, jak důležité je stanovení cílů, a teď vám dám pár nápadů, abyste mohli začít. V životě existuje pět oblastí, kde lidé potřebují nebo chtějí změnu. Nechte mě to vysvětlit. Pokud mám pytel peněz, řekněme milion dolarů, půjdu na ulici a provedu svůj vlastní průzkum. Nezáleží na tom, ve kterém městě, ve které zemi jsem, dostanu stejné odpovědi. Zeptám se jich: „Dám vám peníze, pokud mi řeknete, co s penězi uděláte.“ Odpověď, kterou dostanu zpět, je: „Dostanu větší dům,“ „Koupím si hezčí auto,“ „Pojedu,“ „Ušetřím nějaké peníze,“ a „Postarám se o svou rodinu. “ To je pět oblastí, kde můžete získat nějaké nápady, kde si můžete stanovit nějaké cíle. Víte, cíle jsou pro vaše podnikání důležité. Je to proto, že se potřebujeme na něco těšit. Potřebujeme tu energii navíc. Jelikož všichni víme, že myslíme v obrázech, nemyslíme slovy. Myslíme v obrazech. Jistě chápete, jak důležité je mít obraz našich cílů.

O čem to mluvím? Můžete si udělat desku snů. Deska snů jsou fotografie cílů, které jste si zapsali. Vysněná deska může být cokoli, na tom nezáleží, ale já to rozvedu.

Když si stanovíte své cíle, za prvé, buďte konkrétní. Pokud máte auto snů, musíte být konkrétní. Jaký druh interiéru? Jaká je to barva? Jaké ráfky? Pokud máte dům, jak je váš sen zapsán, kolik pokojů? Jakou barvu má dům? Je to výhled na oceán? Je to garáž pro dvě auta? Je to garáž pro tři auta?

Víte, cokoli si vaše mysl může představit a v něco věřit, toho můžete dosáhnout. Jak jsem řekl, myslíme na obrazech. V hlavě máme šedesát tisíc obrázků denně. To není záhada. To je dnes věda. Stanovení cílů je pro vaše podnikání tak důležité.

Pojďme tedy na závěr. Víme, že máme pět oblastí, kde můžeme najít nějaké cíle.

Za druhé, víme, že si je musíme zapsat.

Za třetí, musí existovat datum ukončení.

Za čtvrté, musíme být konkrétní ohledně našich cílů.

Za páté, pořiďte si fotky toho, co chcete. Postavte si svůj vlastní vysněný plán, na který se můžete každé ráno podívat, až vstanete. Můžete se podívat na svůj vysněný sen a říct: „Páni, příští měsíc mám toto auto“ nebo „Budu mít tento dům“ atd. Ale musíte to udělat. Nikdo to za vás neudělá. Je to tak osobní, takže to musíte být vy. Takže, přátelé, prostě pokračujte a zapište si své cíle, stanovte datum ukončení a postavte vysněnou tabuli.

Hodně štěstí!

přeloženo z Mindoe