Události.

Vítejte u přehledu týdenních událostí. Pokusím se informace rozdělit na ty, které se vztahují k samotnému Crowd1 a potom na ty, které patří k produktům.

Crowd1

V tomto týdnu vrcholila propagační akce, ve které bylo možno zakoupit nejvyšší balíček Fifth Element, který navíc obsahoval 2 NFT legendary místo jednoho a to až za 50% slevu při využití Loyalt Points bodů. Akce skončila 21.1. o půlnoci. Podle náznaků se podobná akce opakovat už nebude, možná někdy v budoucnu něco podobného, ale ne tak výhodného ještě přijde. Jak znám Crowd1, tak bych si na to i vsadil. Všichni členové, kteří si zakoupili balíček pátého elementu, získali cenný a výkonný token NFT, přidaný do jejich Back Office.

Celkem rozumím tomu, že si tento a ani některý z nových balíčků, nikdo nekoupil. Za cenu přes 3000 € (cena sice ve slevě, ale i s poplatky za koupi a směnu BTC) je to pro lidi celkem dobrodružství, vyhodit takové peníze s nejistým výsledkem. Ani základní Earth za 129 € není nic levného. Dopředu nikdo nevidí a je otázka návratnosti tohoto vkladu, záměrně neříkám investice. Cena NFT v budoucnosti je sázka do loterie. Možná nás letos Crowd1 přesvědčí, že to má vymyšlené dobře a dlouhodobě. A že jeho Crowd1 Token zaujme na trhu pevné místo mezi dalšími tisíci kryptoměnami.

Čas koupit bude i později, ale už to nebude tak výhodné. Kdo si nevygeneroval voucher za Loyalty points do 19.1. tak má smůlu. Jedině, že by Crowd1 přišel zase s nějakou akcí.

Jestliže má někdo zájem, disponuji jedním neuplatněným voucherem na 50% slevu k zakoupení jakéhokoli balíčku (kromě Earth). Voucher lze uplatnit pouze u člena, který je v síti Team Csm, u cizích to nepůjde. Platnost voucheru je do 31.1. a uplatnit lze do 7.2. Kdo má zájem, tak napište na info@teamcsm.cz a domluvíme se. Času už moc nezbývá.

Planet IX

Planet IX přichází s dalším upgradem. Chystá se nová verze tržiště Marketplace V2, která má být lepší, rychlejší a bezpečnější. Rovněž v souvislostí s integrací dalších dlaždic v Mission Control a vstupem nového partnera – streamovací platformy Superfluid, přicházejí další změny. Bude implementována nová měna Astro Gold a Astro Gold Lite, které umožní obchodování a budou mít více funkcí v budoucích aktualizacích. Většina herních korporací akceptuje platby Astro Gold a integrace a propojování s jinými platformami to zřejmě vyžaduje. Co nevidět se objeví E-sports v Planet IX a to bude velký skok dopředu. Astro Gold bude cenově na úrovni 1 IXT, takže se bude směňovat v poměru 1:1. Směňovat se budou v Astro Cap, tato funkcionalita bude dostupná brzy.

Přibudou rovněž nové dlaždice v Mission Control. Ke stávajícím dlaždicím A1-A6 bude možno obdržet dlaždice B1 – B12, viz obrázek. Dlaždice jsou klíčovým prvkem pro rozvoj aktiv v Mission Control, ale to my hráči už víme. Čím více jich máme, tím více odpadu z nich můžeme sbírat. Z odpadu si vygenerujeme BioMods a Astro Credity a když máme požadovaný počet stavebních prvků, generujeme zařízení, které poté na dlaždici umístíme. Zařízení (Facility) generuje Energii. Získanou Energii vložíme do Stake na jeden měsíc současně se stejným počtem IXT. Energie se “spálí” a za to vytvoří nové IXT.

Staking je základ celé hry a pasivního příjmu. Staking Energie v současné době dává 100% návratnost investice během měsíce. Nevím, jak dlouho to vydrží, ale lepší způsob oficiálního (veřejného) zhodnocení v současné době neznám.

Ve hře lze vložit do Stake vytvořená území, získané Landmark i samotné IXT. Vše generuje nějaký zisk, např. stake IXT při ročním vkladu 29%, při měsíčním to je 9%. Nejvýhodněji se jeví stake Energie. Kdo se chce podívat na stránku staking, najde ji na adrese ix.foundation . Je nutno ji propojit se svou web3 peněženkou.

To je důvod, proč být v Planet IX. Hra se pořád rozvíjí a věřím, že začátečníci to budou mít těžké. Je toho hodně, co se musí naučit a pochopit. I my, kteří jsme začali před rokem a půl, se pořád učíme. Zvládnout se to dá. A učíme se rádi i přes chyby, které se v této hře objevují a vývojáři neustále na nich pracují. Letos nás toho čeká hodně a věřím, že to vylepší náš zážitek ze hry. Budování aktiv a skládání PIX do území je práce na mnoho (desítek) let, tak si myslím, že jednou hru předáme dětem nebo vnukům, aby se o “majetek” postarali. A jak to máte vy?

Metaversy

Běží předposlední týden, kdy lze vstoupit do Metastream bonusu, ale už jen se zvýhodněním 4%. To jsme začínali před rokem na 150% . ale spousta z vás toho nevyužila. Metaversy se připravuje do fáze zavádění, hra bude oficiálně spuštěna ke konci roku. Naše výhoda je ta, že jsme u jejího zavádění na trh a získáme tím před ostatními náskok. V současnosti si denně potvrzujeme své Virtuals, které budou pohonnou jednotkou v Metaversy. Nevím, jaké budou mít definované postavení, jestli to bude spíš akcie nebo měna. Každopádně čím více jich získáme, tím lépe. Věřím tomu, že se najde způsob, jak je převést na jiného hráče nebo zobchodovat. To je informace pro ty, kteří se ptají “k čemu mi to bude”. Pro přihlášení se k webu metaversy.com musíte být členy Crowd1.

Osobně se na obchodování na virtuální burze velmi těším. Z videí, které dosud byly zveřejněny, to vypadá zajímavě. Bude trvat několik let, než se hra uchytí a rozjede do celého světa, ale myslím si, že potenciál na to má a Crowd1 jí v tom pomůže přes síť svých členů. Až bude situace jasnější, předpokládám založení skupiny na WhatsApp, která bude spolupracovat, popř. kde budu zveřejňovat tipy na nákup nebo prodej na virtuální burze. Něco podobného, jak máme na WhatsApp, skupinu k Planet IX. Vnímám to jako dobrou podporu pro ty, kteří hru hrají a navzájem si vyměňují zkušenosti. Doporučuji se přihlásit na Discord Metaversy, zde budou vždy aktuální informace.

DPN

Podle zpráv z DPN bychom už všichni měli obdržet email s odkazem ke stažení aplikace, ve které budeme mít své akcie. Skutečnost je taková, že já ani nikdo z členů ještě takový email neobdržel. Proto jsem napsal na podporu dotaz, jak to s převodem bude. V přehledu příštího týdne bych k tomu podal informaci, pokud mi odpoví.

Dosud vidělo:75Dnes vidělo:1