Události týdne.

Tak opět je za námi jeden z týdnů a ohlédněme se za událostmi, které nám přinesl. Nebyly žádné významné zprávy, ale přece jenom něco, co vzbudilo mojí pozornost a stojí za řeč. Pomalu, ale jistě se “na pozadí” odehrávají změny, které mají do budoucna přinést nám členům tolik očekávané odměny. Z čeho tak usuzuji?

Crowd1 je firma, která má ve své vizi obchodování s kryptoměnou. Jak se mění náhled na internet, který se pomalu dostává do fáze web3, usiluje firma o přechod do metaverse – do prostoru obchodování na web3 a obchodních schůzek ve virtuální realitě. Ano, je to budoucnost, ale potrvá to ještě několik let, než to bude běžné, jako to, že vlastníte mobilní telefon. K tomu, aby byl přechod hladký, potřebuje mít vytvořeny nástroje. Jedním ze základních nástrojů vidím v peněžence Multiwallet. Přes ní a přes Digital Partners Network budou proudit finance, pokud to chápu dobře. V tomto směru vydalo DPN nové oznámení v členské zóně – viz článek ZDE.

Lidi ovšem obecně kryptoměnám nerozumí anebo se nechtějí učit novinkám, jsou konzervativní. V současnosti je ve světě v kryptoměnách zapojeno pouze 3,8% světové populace, která drží nějaké krypto, ale během příštích  10 let se toto číslo zvýší na 50%. Takže každý druhý člověk bude mít svou kryptoměnovou peněženku. Ten potenciál je obrovský a je pochopitelné, že firmy jako Microsoft, Facebook a další přecházejí do metaverse. Kupují firmy, které vyvíjejí hry, technologie, virtuální realitu…prostě se na to připravují.

Abychom byli dobře připraveni i my, členové Crowd1, vyjednala pro nás firma exklusivní nabídku na zakoupení produktu Moon Birdie. Mělo by to být to nejlepší, co lze v informacích ze světa krypta získat. Tak uvidíme, vzhledem k tomu, že je to zpoplatněná služba, by to mohla být pravda. Cena je na půl roku ve slevě 88 %, poté se každý může rozhodnout, jestli si bude platit další členství. Cena není zrovna malá, doživotní licence je za 2 999 €. Ale je součástí Titanium balíčku, pokud si ho někdo zakoupí.

Postupně, jak zvládneme základy krypta (založení peněženky, nákupy a převody kryptoměn,…), jsme připraveni posunout se dále. Poté by měly přijít produkty, s platbami, založenými na kryptoměnách. Předpokládám, že to budou nějaké formy internetových obchodů, kde se nebude platit kartami, ale přes připojenou krypto peněženku (např. Metamask) nebo pomoci Multiwallet. Do toho zapadá připravovaná směna Loyalty Points za NFT, jedinečné aktivum, které můžete uplatnit a prodat na některé z burz. Nebo ho držet v krypto peněžence a sledovat růst jeho hodnoty.

Rozumím, že odpor světových bank a centrálních vlád proti kryptu poroste. Ale jen do té doby, než vyřeší, jak odvádět daně, nebo do doby, než vytvoří vlastní digitální měnu (dolar nebo euro). Rusko a Čína už ji mají. Možná vám neunikly poslední aktivity Evropského parlamentu ohledně regulace kryptoměn.

Citace z článku:

Regulace kryptoměn může být kontroverzním tématem, ale spousta odborníků říká, že krypto investoři by to měli uvítat.

Pro začátek by větší regulace mohla znamenat větší stabilitu na notoricky volatilním kryptotrhu. “Regulace přijdou a musí přijít v určitém okamžiku, což by ještě více stabilizovalo trh,” říká Tally Greenberg, vedoucí obchodního rozvoje společnosti Allnodes, platformy, která poskytuje hostingové, monitorovací a sázkové služby. “To chrání investory, takže je to dobrá věc. Není to špatná věc.”

Přesto se mnoho nadšenců kryptoměn horlivě staví proti nové regulaci. Říkají, že by to bránilo inovacím a jde proti duchu kryptoměny, který ve svém jádru zdůrazňuje decentralizaci.

Pro tyto antiregulační krypto nadšence je decentralizovaná povaha digitálních měn – které na rozdíl od tradičních měn nejsou podporovány žádnou institucí nebo vládním orgánem – velkým lákadlem. Takže z tohoto pohledu by jakákoli nová regulace představovala hrozbu pro decentralizaci, která je spíše rysem než chybou.

Než se všechny potřebné legislativní kroky dořeší, uplyne ještě spoustu času. Proto vnímám, že rychlost, s jakou by Crowd1 mohl expandovat, je těmito aktivitami tlumena. Ale jednou ten ventil povolí.

V současné době se pozornost soustředí na setkání v Dubai, které proběhne na dvou akcích, konkrétně 21.4. – 22.4.2022 bude akce Vision Launch 2022 a akce s názvem NEW TALENT DRIVE, která bude od 23.4. do 26.4.2022. Proto je vedení Crowd1 zaneprázdněno. Věřím, že vše probíhá podle stanoveného plánu, i když ten se občas musí změnit.

V Planet IX probíhají úpravy a přípravy na další aktualizace. Každé pondělí by měly být vydávány balíčky s PIX k veřejnému prodeji. Hra je celkově pořád pomalá, co se týče načítání mapy. Obchody jakž takž fungují, horší je to s jejich zobrazením v uživatelském účtu. Tvůrci hry to připisují problémům, spojených s komunikací se sítí Polygon. Všichni doufáme, že se to rychle vyřeší a zážitek ze hry to potvrdí.

Dosud vidělo:141Dnes vidělo:1