Planet IX

Již nyní existuje několik způsobů, jak vydělávat s Planet IX. Časem, míněno je období do konce tohoto roku, přibudou ještě další 3-4 možnosti. V tomto článku se seznámíme se stakingem IXT. Co je to staking si můžete přečíst v článku ZDE. Já vnímám staking něco jako termínovaný vklad, protože se mu hodně podobá. Dle mého názoru byste měli věnovat trochu pozornosti nově nastupujícímu světu blockchainových technologií, protože za několik let se bez toho neobejdete. Uživatelská prostředí ale budou asi přívětivější, nyní se vše překotně vyvíjí. Planet IX je v současné době největším NFT projektem, který dle mého odhadu za 5-8 let učiní z nás, aktivních hráčů, rentiéry (pokud se budeme snažit :)). Jedním ze způsobů výdělku se nyní seznámíme v článku, jehož přepis z blogu Planet IX přináším.

IXT Single Staking & LP Staking Přehled

V našem předchozím příspěvku na blogu jsme se zabývali ražbou a sázením NFT území, abychom mohli čerpat odměny z fondů odměn IXT souvisejících s tvorbou NFT území. Pokud se vrátíte k našemu gamebooku Planeta IX, uvidíte, že sázení NFT území je pouze jedním z mnoha způsobů, jak získat tokeny IX (IXT). Spolu se sázením NFT území se každý hráč může účastnit také sázení IXT a sázení Liquidity Pool (LP) a získat tak další IXT. Níže podrobněji popíšeme sázení na IXT a sázení na LP.

IXT staking

Jak je uvedeno v našem rozpisu přidělování tokenů IXT a nároku na ně, je přiděleno celkem 24 000 000 tokenů IXT, které budou použity jako odměny za staking v průběhu příštích 4 let. Výsledkem této alokace je 400 000 IXT každý měsíc, které budou uděleny hráčům, kteří vsadí své IXT nebo poskytnou likviditu v LP. Naše jednotné sázení IXT je v současné době v provozu na domovské stránce Planet IX a sázení vašich IXT je tak jednoduché, jako připojení vaší peněženky k domovské stránce Planet IX a schválení transakce sázení prostřednictvím vaší peněženky metamask. Na vaše sázky IXT se vztahují vyšší násobky v závislosti na zvoleném období blokování. Pokud se například hráč rozhodne vsadit 1 000 IXT v rámci smlouvy o sázení na 12měsíční období blokování, pak na konci 12měsíčního období blokování získá hráč zpět svých původních 1 000 vsazených IXT a také 4 000 dalších IXT jako odměnu za sázení v důsledku čtyřnásobného násobku za 12měsíční období blokování. Násobitele spojené s jednotlivými blokačními obdobími naleznete v níže uvedeném grafu.

Každý hráč se musí rozhodnout, kolik IXT chce vsadit, a také o době uzamčení vsazených IXT. Čím vyšší je zvolená doba uzamčení, tím vyšší je násobitel odměn. Po vsazení IXT nebude mít hráč přístup k prodeji nebo výměně těchto IXT, dokud je na konci doby uzamčení neobdrží zpět.

Sázky na Liquidity Pool (LP)

Co je to liquidity pool?

Liquidity pool je crowdsourcovaný pool kryptoměn nebo tokenů uzamčených v inteligentní smlouvě, který se používá k usnadnění obchodů mezi aktivy na decentralizované burze (DEX). Pooly likvidity hrají zásadní roli v jakýchkoli kryptografických ekosystémech. Pool tokenů je uzamčen v inteligentní smlouvě a umožňuje obchodování s kryptoměnami tím, že uživatelům poskytuje likviditu. Likvidita označuje snadnost, s jakou lze token vyměnit za jiný. Bez zdravého poolu likvidity v ekosystému IXT nebudou hráči schopni volně nakupovat/prodávat IXT na decentralizované burze.

LP Staking

Naším cílem s LP stakingem je umožnit hráčům zajistit likviditu ekosystému a vsadit své LP tokeny, aby získali více IXT. Poskytnutím likvidity zabezpečíte síť, prokážete vlastnictví hry a zajistíte stabilní burzy. Zapojení je odměňováno pravidelnými výplatami všem stakerům. LP stakeři se budou podílet na stejném staking poolu, jak je uvedeno výše, přičemž každý měsíc bude hráčům, kteří chtějí poskytovat likviditu ekosystému Planet IX, přiděleno 400 000 IXT.

Závěrem bychom rádi zdůraznili, že poskytování likvidity LP stakingem je spojeno s rizikem nestálé ztráty a skluzu, více o tom si prosím přečtěte zde Takže proto nedoporučujeme nikomu, kdo se v rámci DeFi a financí obecně dobře neorientuje. Jako vždy, DYOR.

Zůstaňte naladěni na další informace a novinky točící se kolem produktů Planet IX DeFi.

Jak tedy postupovat?

Kdo chce vsadit své IXT, tak musí být přihlášen i s web3 peněženkou v Planet IX. Musí vlastnit nějaké IXT. První z možností je zakoupit nějakou kryptoměnu a potom ji na směnárně, např. v Planet IX dostupné Sushiswap nebo Quickswap směnit na IXT. Osobně doporučuji nakoupit na Binance Matic nebo Tether a ty si poslat na peněženku Metamask, kterou máte propojenou s Planet IX. Poté je směnit na IXT ve swapu (směnárně).

Druhou možností je, že vyděláte na prodeji pozemků (PIX) nějaké IXT a ty chcete někde nechat úročit. Když tedy máte IXT tokeny, tak v Planet IX přejděte na záložku “ixfoundation” a následně na stránku se stakingem. Zde si můžete vybrat období, na jak dlouho vložíte své IXT do stakingu (uzamčeného termínovaného vkladu). Po tuto dobu k nim nebudete mít přístup ! Na konci období vyberete zisk. Další výhodou může být i to, že hodnota IXT za tu dobu stoupne. O to vyšší bude vaše zhodnocení.

Je mi jasné, že je to pro hodně z vás nesrozumitelné čtení a číslům, které popisují staking výše, nevěříte. Znáte jiný způsob, jak za rok vydělat 400 % z vkladu? Tak se podělte s ostatními. Každý by se měl starat o své finance tak, aby měl klidné spaní, je to pouze váš problém, nikdo vás nenutí vydělat. Je to jen jedna z možností, ke které jste se dostali díky Crowd1 a nyní o ní víte.

Další možnosti, jak vydělávat s Planet IX popíšu, až budou zprovozněny dle plánu vývoje.

Dosud vidělo:130Dnes vidělo:1