Co je polygon ?

(Nejdůležitější informace jsou na konci článku – pro ty, kteří obvykle nečtou až do konce)

Když Planet IX zahájí své tržiště 25. listopadu 2021, všechny transakce budou usnadněny polygonem (Matic Network). Tento článek vysvětlí, co je Polygon a jak k němu připojit peněženku Web3 – METAMASK. Pokud jste ještě nenastavili peněženku Web3 (Metamask), přečtěte si návod zde na blogu.

Polygon Network (dříve pojmenovaná Matic Network) je řešení škálování pro síť Ethereum. Polygon Network poskytuje rychlejší a levnější transakce na Ethereu pomocí něčeho, co se nazývá sidechainy vrstvy 2, což jsou v podstatě blockchainy, které běží paralelně s hlavním řetězcem Etherea. V praxi tedy mohou uživatelé ukládat tokeny ERC-20 do inteligentní smlouvy Polygon, využívat je v rámci sítě Polygon a následně je kdykoli stáhnout zpět do hlavního řetězce Ethereum. Jejich nativní token MATIC se používá k placení transakčních poplatků v rámci sítě.

Vzhledem k tomu, že síť Polygon je sidechainem sítě Ethereum, má stejné zabezpečení, interoperabilitu a snadné použití a zároveň je samostatným řetězcem. Uživatelé za každou transakci však zaplatí zlomek centu a s největší pravděpodobností to bude rychlejší. Velké DEX’es, jako jsou QuickSwap, Sushiswap nebo Paraswap, jsou schopny pracovat v síti Polygon, stejně jako mnoho protokolů DeFi, výnosové těžby a nft trhů. Stručně řečeno, Planet IX chce, aby uživatelé mohli bezpečně, nákladově efektivně a rychle obchodovat tokeny, NFT (PIX, území a orientační body) a v tomto ohledu je Polygon bezkonkurenční.

Přejděte do rozšíření MetaMask v prohlížeči (preferován je prohlížeč Chrome) a kliknutím na rozevírací seznam přepněte mezi sítěmi.

V rozbalovací nabídce bude vaším výchozím výběrem s největší pravděpodobností Ethereum Mainnet, ale pro přístup k Polygonu musíme přidat novou síť. Klikněte tedy na “Vlastní RPC” (Custom RPC).

Po dokončení se dostanete na stránku nastavení sítě a pole by měla být vyplněna následujícími přihlašovacími údaji:

Název sítě: Polygon Mainnet

Nová adresa URL vzdáleného volání procedurhttps://polygon-rpc.com/

ID řetězce: 137

Symbol měny: MATIC

Block Explorer URL: https://polygonscan.com

Takže to bude vypadat takto:

Po kliknutí na tlačítko “Uložit” (SAVE) budete přesměrováni do peněženky a mělo by to vypadat takto:

Blahopřeji! Nyní jste úspěšně připojili polygonovou síť v peněžence Web3 (Metamask). Stačí přidat nějaké MATIC tokeny a kdykoli můžete přepínat mezi Ethereum Mainnet nebo Polygon, stačí kliknout na rozevírací seznam a přepínat mezi různými sítěmi.

Není to zas tak těžké, jak to na první pohled vypadá. Pokud to myslíte s obchodováním (a vyděláváním peněz) v Planet IX vážně, tak se k síti Polygon připojíte. Kdo namítá, že tomu nerozumí a hned to vzdá, tak se možná nikdy nedočká úspěchu. Nechápu lidi, kteří mají neaktivní účty a nečtou příspěvky a nezajímají se o dění v týmu. Asi je to na ně příliš složité a nestačí vnímat, co se děje. Proto neváhejte a volejte nebo pište, s hodně členy jsme to vyřešili krátce po telefonu. Není to vůbec složité, jak to z první vody vypadá. Na druhou stranu platí: Komu není rady, tomu není pomoci.
Každý, kdo si v květnu – červnu nárokoval PiX a uplatnil je v Planet IX by měl mít po přepočtu koeficientem 0,17 nějaký token ! Jestliže jste si je nenárokovali, máte čas do 20.11.2021, potom vám budou nanic. Jak jsem psal dříve, za 20 nárokovaných PiX u balíčku White jste získali v Gift kódech voucher Starter Pack Planet IX, kód kterým si nabijete účet v Planet IX na 5 pEur. Na blogu popisuji, jak se to dělá.
Za těchto 5 pEur se prodávají už jen do čtvrtku a NAPOSLEDY i Small balíčky za cenu 5 pEur. Proto je do 20.11.2021 nutno utratit všechny pEur, které jste získali! Každý Small balíček obsahuje 1 x Legendární, 2 x Vzácný, 3 x neobvyklý, 2 x Obvyklý a 3 x Odlehlý PIX pozemek. Ceny za ně budou různé, pokud vám systém vybere lukrativní místo a bude o něho zájem, můžete tyto PIX prodat za několik let i za několik stovek nebo tisíc dolarů.
Chce to jen jedno – zapojit se nyní na startu a nepropásnout šanci. A počkat si na nabídku, až se spustí Marketplace 🙂