Účty v Metamask pro Planet IX

Tento článek dá některým odpověď a návod na to, jak lze k jedné peněžence Metamask připojit více účtů v Planet IX.

V prvé řadě si musíte uvědomit, že peněženka se propojuje s webovou stránkou, která je aktivní – otevřená. Dále si musíte uvědomit, že každý účet v Metamask, který vytvoříte, má svou jedinečnou adresu, ta musí být shodná s tou, kterou vidíte v Planet IX v nastavení účtu. A v poslední řadě – musíte mít nainstalovanou peněženu Metamask ve stejném prohlížeči, v jakém budete otvírat stránky. Nelze mít instalovanou peněženku v Chrome a otvírat Planet IX v Mozille Firefox. Peněženka Metamask se instaluje jako doplněk prohlížeče, neboli jeho rozšíření. Návod je na blogu ZDE. Rovněž musíte mít peněženku Metamask nakonfigurovanou na síť Polygon Mainnet, o tom se píše ZDE.

Vytvoření nového účtu

 1. Otevřete stránku planetix.com, ale nepřihlašujte se
 2. Otevřete peněženku Metamask a přihlaste se svým heslem
 3. Klikněte v Metamask nahoře vpravo na barevné kolečko, otevře se vám výběr možností
 4. Vyberte ‘Vytvořit účet‘ (‘Create account’)
 5. Napište název (jméno) účtu do kolonky. Zvolte si ho tak, abyste později věděli, k čemu bude přiřazen (např.: “Josef-Planet IX”)
 6. Klikněte ‘Vytvořit‘ a zapamatujte si adresu peněženky (stačí poslední 3-4 písmena)
 7. Klikněte vlevo nahoře na ‘Not connected‘ a vyberte si účet, který chcete propojit s planetix.com (stránku máte otevřenou, ale nejste přihlášeni!)
 8. V tomto účtu klikněte na propojení ‘Connect
 9. Zavřete Metamask
 10. Přihlaste se do účtu Planet IX pod jménem, se kterým chcete propojit nově vytvořený účet v Metamask
 11. Klikněte do kolečka s iniciály jména (vpravo nahoře), otevře se nastavení účtu ‘Settings!
 12. Nahoře v prvním řádku můžete vidět adresu peněženky, ujistěte se, že je stejná adresa, jako účet v Metamask se kterým chcete propojit (poslední 3-4 písmena, které jste si měli zapamatovat)
 13. Klikněte schválit digitální peněženku (Approve digital wallet), popřípadě ‘Connect wallet’ a vyskočí na vás okénko s peněženkami
 14. Vyberte možnost Metamask
 15. Hotovo ! Adresa na druhém řádku by se měla shodovat s adresou na prvním řádku.
 16. Můžete si zkontrolovat, jestli jste připojeni ke stránce planetix.com a to tak, že v Metamask vpravo nahoře kliknete na tři tečky, otevře se vám nabídka a v ní najedete na ‘Connected sites’. Po kliknutí na ‘Connected sites’ si ověříte stránku, ke které jste připojeni
 17. Ke každému takto vytvořenému účtu v Metamask je nutno naimportovat tokeny, které mu náleží v Planet IX, pokud tam nějaké má. Jak se to dělá je popsáno ZDE.

Pro illustraci ke každému bodu přidávám obrázkový návod, aby bylo zřejmé, o čem píšu. Často se stává, že údaje v Planet IX zůstanou tzv. viset, proto je lepší stránku úplně zavřít a při propojování nového účtu otevřít znovu.

Dosud vidělo:192Dnes vidělo:1