CleverDo

Aplikace CleverDo je elektronická peněženka k provádění plateb. Pro členy Crowd1, kteří si v minulosti nárokovali akcie C1 Rewards, hraje klíčovou roli. V této peněžence totiž mají své akcie uloženy. Společnost Digital Partners Network (DPN), která spravuje akcie, rozesílala registrovaným uživatelům odkaz ke stažení této aplikace do mobilu. Ne ke každému se tento odkaz dostal, proto ti, kteří ho nezískali, si o něho musí napsat na podporu společnosti DPN. K do to neudělal, tak pravděpodobně nezískal odkaz na stažení této aplikace současně s nárokovaným počtem akcií. Je rozdíl si stáhnout aplikaci CleverDo z Google Play nebo App Store anebo si ji stáhnout ze zaslaného odkazu. Pokud aplikaci stahujete z veřejných zdrojů, nebudete v ní mít připsané akcie. Aplikace se nainstaluje a vy se v ní musíte registrovat. Už jsem to tady na blogu popisoval, pro připomenutí dám odkazy na související témata, abyste si to mohli znovu prostudovat. Jsou to články i více jak rok staré, tak se možná v některých věcech vůči současnosti mohou lišit.

  1. Akcie DPN – Team CSM
  2. Důležité oznámení DPN – Team CSM
  3. DPN HOME – Team CSM
  4. Akcie DPN – část 1 – Team CSM
  5. Informace na konci roku DPN – Team CSM
  6. DPN – informace 1 – Team CSM

Důrazně doporučuji si tyto články přečíst, nejsou tam sice informace, které jsem zveřejňoval v týdenních zpravodajích, ale to podstatné z nich vyčtete.

V posledním červnovém týdnu rozeslala společnost DPN EMAILEM OZNÁMENÍ, kde vyzývá ty, kdo si nárokovali akcie C1 Rewards, ale ještě nemají svou peněženku CleverDo staženou do mobilu, aby ji kontaktovali a nechali si zaslat link na přihlášení. Oznámení je na obrázku níže.

Současně bylo oznámeno, že aplikaci CleverDo čeká řada vylepšení. A ta na sebe nenechala dlouho čekat. V prvním červencovém týdnu ty, kteří mají nastaven odbět newsletteru ze stránek DPN přivítalo oznámení, že účet podporuje kromě měny Euro i britskou libru (GBP). V další aktualizaci by měla přibýt podpora amerického dolaru (USD) a posléze kryptoměn. Když to tak sleduju, pomalu mi to začíná do sebe zapadat. Crowd1, jak to vypadá, chytá druhý dech. Připravuje se na spuštění C1 tokenu. Mluvilo se o peněžence C1 Link, ale co když to bude CleverDo? Všichni, kdo si zakoupili nový balíček, mají nárok na několik tisíc C1 tokenů (podle druhu balíčku). Budeme tyto tokeny vlastnit v peněžence CleverDo? Nebo to bude naše směnárna z krypta na Euro, popř. jiné měny? To vše ukáže čas. Velice mě zajímá, jak se jim podaří implementovat do aplikace adresy peněženek ze sítí Ethereum a Bitcoin. Půjdou na to podobně, jako Revolut? Ten ale neumožňuje posílání krypta mezi jinými peněženkami, kromě Revolutu. Necháme se překvapit. Jak dopis vypadá, na to se můžete podívat na obrázku níže.

V aplikaci CleverDo po registraci získáte svůj IBAN účet, podporuje zahraniční platby i platby SEPA. Na zprovoznění účtu si ho musíte nejdříve nabít, minimální první platba na nabití je 15 €.

Ve verzi Standard aplikace umožňuje maximální zůstatek na účtu – 150 €, čtvrtletní poplatek za předplatné – zdarma, poplatek za načtení účtu IBAN – 2 €, poplatek za načítání SWIFT/CHAPS – 22 €, posílání plateb mezi uživateli CleverDO – 0,2€

Ve verzi Smart aplikace umožňuje maximální zůstatek na účtu – 3000 €, čtvrtletní poplatek za předplatné – 6 €, poplatek za načtení účtu IBAN – 1%, min 1 €, SEPA platy v EU – 0,8€/transakce, poplatek za načítání SWIFT/CHAPS – 22 €, posílání plateb mezi uživateli CleverDO – 0€

Možná si řeknete, že to nestojí za to, ale mám silnou předtuchu, že se jinak ke svým akciím nedostaneme. Nebudu porovnávat ceny plateb jiných bank, počkám, až budou implementovány kryptoměny a potom se na poplatky podrobněji podívám. Na zprovoznění aplikace je potřeba nabít účet těmi 15 Eury, aby se účet verifikoval. Údaje k převodu (BIC, IBAN, název banky), získáte kliknutím na zelené tlačítko “Add money” v aplikaci.

Doporučuji všem, kteří se v minulosti registrovali a nárokovali si body C1 Rewards na akcie, aby si dali tu práci a získali aplikaci CleverDo přes DPN. Ano, můžete se vymlouvat, že jste neměli čas, že vám o tom nikdo neřekl, že je to na vás příliš složité nebo že vám už je to všechno jedno. Vždy to bude pouze a jenom váš problém a vaše ztracené peníze. Znáte přísloví o brečení na cizím hrobě?

Dosud vidělo:67Dnes vidělo:1